FIESA 2014

FIESA 2014

Bu yıl Fiesa, görülen ilgi ve ziyaretçilerin talepleriyle 12. yılın temasını bir kez daha Müzik’le renklendiriyor. Müziğin gizemli dünyasını anlatan büyüleyici yeni sahneler ve yeni kompozisyonlar, geçen yılın temasını yeni bir boyuta taşıyor. Müzik tarihinin eskimeyen evrenselleşmiş figürleri ve öyküleriyle, sizi bir kez daha müzik tarihinde fantastik bir yolculuğa çıkarıyor. Bu yıl gördüklerinizi asla unutamayacaksınız. Müziğin eskimeyen şarkıları yepyeni görüntülerle kumda yeniden hayat bulacak.

www.fiesa.org

FIESA 2013

FIESA 2013

Festivalin 11. yıl teması “Müzik”ti. Dünyanın çeşitli ülkelerine ait müzik türleri, müziğin ortaya çıkışı ve dışavurumu, dans, opera, sirk, tiyatro ve sinema gibi diğer sanatlarda müziği anlatan kumdan heykeller, 11. Kum Heykel Festivalini yetmiş farklı sahne ve yüzlerce kompozisyonla renklendirdi.
www.prosandart.com/fiesa2013

7 WONDERS

Portekiz’in 7 Harikası

Portekiz’in Plajları

Eylül 2012’de Portekiz’in Yedi Doğa Harikasını seçmek üzere “Portekiz’in Plajları” temalı bir yarışma düzenlendi. ProSandArt yarışma sonrasında gerçekleştirilen kutlama için özel bir konsept geliştirerek, yarışmanın organizatörlüğünü de üstlenen Tavolanostra – Global Events ile birlikte ortak bir projeye imza attı. Yarışma sonuçlarının açıklandığı özel kutlamada, müzik ve dans performansları, ses ve ışık gösterileri eşliğinde, yarışmanın teması olan “Portekiz’in Plajları”nı devasa kum heykellerle canlı olarak stüdyoda inşa etti. Kum heykellerin ana konusu ise, Portekizli şair  Luís de Camões’in epik şiiri Os Lusíadas’la ünlenen mitolojik karakter Adamastor vardı. Tüm performance, güncel bir anlatı etrafında insan ile evren arasındaki etkileşim ve sonsuzluk konularını işliyordu.

FIESA 2012

FIESA 2012

Festivalin 10. yıl teması “İdoller”di. Festival kapsamında, antik tanrılar ve inançlardan örneklerle, spor, film, müzik, siyaset, bilim gibi alanlarda iz bırakmış önemli şahsiyetlerin kumdan heykelleri sergilendi. Cristiano Ronaldo, Michael Jackson, Bob Marley, Marilyn Monroe, Albert Einstein, Mahatma Gandhi ve Shakira bunlardan sadece birkaçı.
www.prosandart.com/fiesa2012

FIESA 2011

FIESA 2011

9. versiyonunda, “Hayvanlar Alemi” serginin konusu oldu. Insan davranışları ve toplumun çeşitli yönlerini, komedi ile işlenerek sergide hayvanlar aracılığıyla izleyicilere sunuldu.
www.prosandart.com/fiesa2011

FIESA 2010

FIESA 2010

FIESA 2010, “yaşayan dünya” teması ile festival dizisinin sekizinci versiyonunu. Beş kıtadaki Fauna ve flora, soyu tükenmiş hayvanların varsayılan yasama alanları, mitolojik tarih öncesi yaratıklar ve dünya dışı yaşam formları, bu seneki sergide kumda hayat buldu.
www.prosandart.com/fiesa2010

Mar de Plata

MAR DE PLATA

ProSandArt 2010 yılında Arjantin’in Mar de Plata şehrinde Movistar firmanı için özel bir tanıtım etkinliği düzenledi. Projenin amacı, firmanın kurumsal iletişiminin gerçekleştirilmesi amacıyla bir PR etkinliğinin hayata geçirilmesiydi. ProSandArt firmanın halkla ilişkilerini güçlendirmeye yönelik bu özel aktivitede, firmanın markasını yansıtan “Bu yetmez, gelin birlikte sizin için daha fazlasını yapalım!” sloganını çerçevesinde bazı kum heykeller yaptı. ProSandArt’ın tasarladığı kum heykel ilginç bir çalışmaydı: Farklı meslekten insanlar, hayvanlarla birlikte firmanın logosunu (Dünya) kumdan inşa ederken sahnelenmişti..

FIESA 2009

FIESA 2009

Uluslararası kum heykel festivali FIESA`nın yedinci etkinliği olan “Keşifler” temasının sergilendiği Fiesa 2009″ ziyaretçileri insan evriminin tarihi içinde büyüleyici bir yolculuğa çıkarmaktadır.
www.prosandart.com/fiesa2009

FIESA 2008

FIESA 2008

Hollywood’un ünlü sinemalarına adanmış olan Fiesa2008’de Roman, Mizah ve Fantazi kumdan heykellerle sergilenmiş olup, bunun yanında Elvis Presley, Marlyn Monroe, James Dean gibi filmlerde rol almış karakterlerde ziyaretçilerin beğenisine sunulmuştur.
www.prosandart.com/fiesa2008

FIESA 2007

FIESA 2007

“Dünyanın Harikaları” temasının işlendiği Fiesa 2007, ProSandArt’ın gerçekleştirdiği uluslar arası kum heykel festivalleri dizisinin beşinci etkinliğidir. Ziyaretçileri dünya etrafında bir tura çıkaran bu festivalde dünyanın antik, modern ve bilimsel harikaları sergilenmiştir.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Beach Park Sand City

Beach Park Kum Heykel Festivali, 2007 yılında ProSandArt’ın Türkiyede gerçekleştirdiği 2. Kum heykel festivalidir. 1001 gece masalları konulu festivalde; Alaaddin ve Sihirli lambası, Ali Baba ve Kırk haramiler gibi bir çok eser sergilenmiştir.
http://www.prosandart.com/beachpark2007/

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Lara Sand City

Anadolu Efsanelerinin işlendiği Türkiyede ilk defa gerçekleştirilen bu proje 2006 yılında Antalya’da LARA plajında gerçekleştirilmiştir. Nuhun Gemisi, Harem, Galata Kulesi, Truva Savaşı, Kız Kulesi, Efes, Şahmeran, Lokman Hekim, Ağlayan Kaya, Ferhad ile Şirin gibi temaların işlendiği festivali 100.000′ den fazla kişi ziyaret etmiştir.
www.prosandart.com/lara

FIESA 2006

FIESA 2006

“Mitolojiler” temasının işlendiği Fiesa 2006, ProSandArt’ın Portekiz’de gerçekleştirdiği uluslar arası kum heykel festivalleri dizisinin dördüncü etkinliğidir. Festivali 350.000′ den fazla kişi ziyaret etmiştir.

FIESA 2005

FIESA 2005

“Yitik Dünyalar” temasının işlendiği Fiesa 2005 festivalinde; Maya, İnka, Mezopotamya ve Mısır gibi antik uygarlıkların konu edilmiştir. Portekiz’in Algarve kentinde düzenlenmiş ve yaklaşık 450.000 kişi tarafından ziyaret edilmiştir. Festival kapsamında ziyaretçilere yönelik günlük workshoplar organize edilmiştir.

Figueira da Foz 2005

Figueira da Foz 2005

International Sand Sculpture Competition

2005 yılında Figuiera da Foz’da düzenlenmiş olan Figuiera da Foz 2005 Uluslararası Kum Heykel Yarışması 12 ülkeden 18 heykeltıraşın katılımıyla gerçekleşmiştir. ProSandArt tarafından organize edilen yarışma 800.000 civarında kişi tarafından izlenmiştir.
www.prosandart.com/figueira2005

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

FIESA 2004

2004 yılında gerçekleştirilen bu etkinlik Fiesa 2004 Uluslararası Kum Heykel Festivalini daha geniş bir kitleye tanıtma amacıyla Figuiera da Foz halk plajında düzenlenmiştir. Etkinliğin adı “Brincar na areia”dır (Kumda Oyun); ProSandArt bu etkinlik kapsamında bir hafta boyunca halka açık workshoplar düzenlemiştir. Etkinlikte yapılan heykeller 8 hafta sergilenmiş ve izleyicilerden herhangi bir giriş ücreti talep edilmemiştir.

Almada é Obra

ALMADA É OBRA

2004 yılında gerçekleştirilen bu etkinlik Lizbon’da Almada Forum adlı büyük bir alışveriş merkezinde promosyon amaçlı düzenlenmiştir. Etkinliğin adı “E Obra”dır (Eser) ve burada yapılan kum heykeller 30 günlük sergi boyunca 300.000 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.
www.prosandart.com/almada

Figueira da Foz 2004

Brincar na Areia

2004 yılında gerçekleştirilen bu etkinlik Fiesa 2004 Uluslararası Kum Heykel Festivalini daha geniş bir kitleye tanıtma amacıyla Figuiera da Foz halk plajında düzenlenmiştir. Etkinliğin adı “Brincar na areia”dır (Kumda Oyun); ProSandArt bu etkinlik kapsamında bir hafta boyunca halka açık workshoplar düzenlemiştir. Etkinlikte yapılan heykeller 8 hafta sergilenmiş ve izleyicilerden herhangi bir giriş ücreti talep edilmemiştir.
www.prosandart.com/figueira

FIESA 2003

FIESA 2003

Dünyanın en büyük kum heykel parkı olarak kayıtlara geçen ve ProSandart’ın uluslararası bir ün kazanmasını sağlayan uluslararası kum heykel festivallerinin birincisi Fiesa 2003 alternatif bir kültürel etkinlik fikriyle Algarve kentinde hayata geçirilmiştir. Bu festival insanların ve yerel, ulusal ve yabancı medyanın yoğun ilgisini çekmiştir.

“Düşler Diyarı” teması ve başlığıyla Fiesa 2003, 15.000 m2’lik bir alanda kurulmuş dev kum heykel parkıyla o güne dek gerçekleştirilmiş en büyük kum heykel festivali olarak kabul edilmektedir. Heykellerin yapımı birçok farklı ülkeden 30 heykeltıraşın çalışmasıyla tamamlanmıştır. Heykellerin yapımında 20.000 ton kum kullanılmıştır.