Kum Heykel Festivalleri

Kum heykel festivalleri büyük açık hava sergileridir; uluslararası profesyonel kum heykeltıraşlarından ve profesyonel sıkıştırıcılardan oluşan bir ekip tarafından belli bir süre içerisinde özel bir temayı konu alarak inşa edilirler. Bu festivallerde sanatçılar ekip çalışmasıyla serginin temasına uygun büyük boyutlu heykeller inşa ederler.
Deneyimlerimize dayanarak bu tür büyük sergilerin kamuoyunda muazzam bir ilgi yarattığını söyleyebiliriz. Yaşı, cinsiyeti, milliyeti ne olursa olsun bir kum heykeli gören hemen herkes, onun büyük boyutlarından ilk gördüğü anda etkilenmektedir. Medyada uluslararası bir ilgi oluşmaktadır. Üstelik insanların ilgisini çeken sadece sonunda ortaya çıkan kum heykel değildir. Yapım süreci de büyük bir ilgi çekmekte ve binlerce ziyaretçi ve çok sayıda medya çalışanı bu eşsiz olayı izlemek istemektedir. Bir Kum Heykel etkinliğinin 6 ila 8 hafta boyunca her gün binlerce ziyaretçi tarafından izlenmek istenmesinin nedeni budur.
Hazırlık çalışmalarıyla birlikte başlayan yapım süreci yaklaşık 8 hafta sürmektedir. Bunun ardından park, halkın ziyaretine açılır. Ziyaretçiler kum heykel festivalini çok yüksek olmayan belirli bir ücret karşılığında gece ve gündüz ziyaret edebilmektedir. Gündüz saatlerinde insanlar yapımı tamamlanmış olan eserleri seyreder ve yalın güzelliklerinden etkilenirler, kendilerine ayrılmış özel alanlarda eğitimciler eşliğinde kendi kum heykellerini yapar ve güneşin ve kumun tadını çıkarırlar. Geceleri ise festival alanı tamamen farklı bir atmosfere bürünür. Yanan meşaleler, özel ses ve ışık efektleri, lazer gösterileri, havai fişekler, müzikal etkinlikler, dans ve tiyatro gösterileri vb. eşliğinde kum heykeller büyülü bir cazibe kazanır.

Kum Heykel Yarışmaları

Uluslararası kum heykel yarışmaları, usta heykeltıraşları bir araya getiren özel etkinliklerdir. Bu yarışmalarda heykeltıraşlar, önceden belirlenmiş bir süre içinde uluslararası standartlar ve kurallar çerçevesinde heykellerini yaparlar. Yarışmaya davet edilen heykeltıraşlar bireysel olarak veya ekip olarak yarışırlar. Yarışmanın birincisi, uluslararası jüri tarafından özel kriterler temelinde belirlenir. Yarışmanın birincisi genellikle nakit para ödülü ile ödüllendirilir. Kazanan belli olduktan ve yarışma sonuçlandıktan sonra, yarışma alanı ziyaretçilere açılır ve yarışmacıların heykelleri sergilenir.
Uluslararası kum heykel yarışmaları, en iyi kum heykel eserlerini halka tanıtma amacıyla yıllık olarak düzenlenmektedir.
Bu yarışmalarda ProSandArt, heykeltıraşların jüri tarafından tarafsız kriterler temelinde açık ve adil bir değerlendirmeye tabi tutulmasını garanti etmekte ve dereceye girenleri nakit para ödülü ile ödüllendirmektedir. ProSandArt, kum heykel yarışmalarının ve etkinliklerinin yaygınlaşması ve her yıl daha kapsamlı olmasının sağlanması amacıyla çeşitli formatlar ve standartlar geliştirmektedir. Bunlar yarışmaları destekleyen yerel makamların ve yerel organizatörlerin koşullarına ve taleplerine bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Tanıtım Etkinlikleri

Kum Heykeller izleyenlerde yarattıkları sanatsal etkiden bağımsız olarak kamuoyu ve medya üzerinde tanıtım ve reklam açısından da olağanüstü bir etkiye sahiptir. ProSandArt köklü deneyimiyle fuarlarda, büyük alışveriş merkezlerinde ve kurumların açılış etkinlikleri ve resepsiyonlarında tanıtım amaçlı kum heykellerin yapımını üstlenmektedir. Her kum heykeli, size özel tanıtım, pazarlama ve/veya iletişim amacınıza uygun üretebiliriz. Bu, hem yaratacağımız kum heykelin tasarımı, etkinliğinin planlanması ve lojistik açısından hem de kuruluşunuzun tanıtım ve pazarlama stratejisi açısından yaratıcı ve uzman bir yaklaşımı gerektirmektedir.

 

Eğitim Programları ve Workshoplar

Eğitim kurumları, müşterilere kum heykeltıraşlık programlarından birini yeni bir eğitim yöntemi olarak sunmak istediklerinde eğitimcilerinin bu yeni yöntemleri eğitim programlarına alabilmeleri için bu yöntemlerin uygulanması konusunda öncelikle kendilerinin eğitilmesi gerekmektedir. Bu nedenle, ProSandArt dünyanın hemen her yerinde uygulamaya geçirilebilecek özel eğitimcinin-eğitimi programları geliştirmiştir.
ProSandArt kum heykel festivalleri kapsamında düzenlediği günlük workshoplarla çocukların ve yetişkinlerin keyifli bir ortamda kum sanatıyla yakından tanışmalarını sağlamaktadır. Son derece eğlenceli bir atmosferde geçen workshoplar, katılımcılara kumla eşsiz deneyimler yaşama olanağı sunmanın yanı sıra, ProSandart´ın deneyimli eğitimcileri sayesinde katılımcıların yaratıcılık, dayanışma, işbölümü, planlama gibi özel becerileri kazanmalarına da yardımcı olmaktadır.

 

Ekibimiz ve Kum Heykeltıraşları

Her kum heykelin kendine özgü bir tasarımı ve amacı vardır. Çıkış noktası ve amaçlanan hedefler farklılık gösterebilir. Bu nedenle ekibimiz her heykeli kendi özgül bağlamında değerlendirir. Lojistik, teknik, tasarım, pazarlama ve halkla ilişkiler konusunda uzmanlaşmış enerjik ProSandArt ekibi her amaca uygun en iyi heykeli yaratma becerisine sahiptir ve mümkün olabilecek en iyi görsel oluşuma ulaşmaya özen gösterir.
Bu nedenle ProSandArt konsept tasarımı, teknik uzmanlık, pazarlama ve tanıtım alanlarındaki köklü deneyimiyle size sonuçta ortaya çıkacak ürünün ve etkinliğin garantisini sunar.
ProSandArt dünya çapında sürekli güncellenen bir profesyonel kum heykeltıraş ve teknik personel veri tabanına sahiptir. İdari personelimiz her heykeltıraşı şahsen tanımaktadır ve ilgili tüm kişisel bilgiler dosyalanmaktadır. Gerçekleştirilecek projede en iyi heykeltıraş ekibinin hizmet verebilmesi için talep edilen işe uygun en iyi kombinasyonu oluşturmakta ve projenin kriterlerine en uygun ekibi seçmekteyiz. Deneyimli kum heykeltıraşlarının sanatsal becerileri mimariden anatomiye farklılık göstermektedir. İstediğiniz projenin gerçekleştirilmesi için gerekli olan sanatsal becerilere göre, en deneyimli kum heykeltıraşlarını ve teknik personeli veritabanımızdan seçip, size en iyi sonucu garanti ettiğimiz 100 veya daha fazla sayıda kum heykeltıraşından oluşan özel uzman ekibimizi oluşturabiliriz.